- W pełni syntetyczny olej silnikowy przeznaczony do całorocznej eksploatacji samochodów osobowych i lekkich dostawczych, w silnikach benzynowych wyposażonych w katalizator oraz wysokoprężnych z turbodoładowaniem i bez posiadających filtry DPF lub TWC
Wielosezonowy, nowoczesny, syntetyczny olej silnikowy dedykowany do samochodów marki FORD.
Doskonałą harmonię olejów bazowych z odpowiednio wyselekcjonowanym pakietem dodatków uszlachetniających o unikalnej formule molekuł uzyskano w oparciu o technologię nowej generacji Complex Protection Formula. CPF to zapewnienie doskonałej ochrony silnika zarówno latem jak i zimą, ponadto CPF redukuje ryzyko nadmiernego zużycia zaworów, zapewniając jednocześnie lepszą kontrolę osadów.
Zalety:
- Zminimalizowanie zużycia silnika poprzez zmniejszone oporów tarcia
- Kompletna ochrona silnika przed korozją i rdzewieniem
- Skuteczne odprowadzanie ciepła z silnika
- Oszczędność paliwa
- Szybki rozruch w niskich temperaturach
- Doskonałą ochronę przed tworzeniem się szlamów i osadów
- Wydłużone okresy eksploatacji
- Świetne właściwości czyszczące
Platinum MaxExpert F 5W-30 to olej stworzony z myślą o samochodach marki FORD. Spełnia jedną z najnowszych specyfikacji Ford WSS-M2C913-C.
Odpowiedni do zastosowania także w innych nowoczesnych pojazdach osobowych i lekkich dostawczych z silnikami o zapłonie samoczynnym lub silnikami Diesla z turbodoładowaniem lub bez. Rekomendowany do eksploatacji w każdych warunkach jazdy zarówno latem jak i zimą zapewniając jednocześnie wydłużone okresy eksploatacji.
Z powodzeniem może być stosowanych w modelach marki FORD oraz innych pojazdach nieco starszych typów, co do których producent zaleca oleje klasy SL/CF wg API. Rekomendowany do pojazdów spełniających normy Euro 5.
Spełnia wymagania
SAE 5W-30; API: SL/CF
ACEA: A1/B1, A5/B5
Renault RN 0700
Ford WSS-M2C913-C
Lepkość olejów do smarowania przekłądni zębatych oznaczana jest według klasyfikacji SAE.
Wyjątkiem są oleje do automatycznych skrzyń biegów, których nie klasyfikuje się według lepkości.
Lepkość oleju jest to stopień tarcia wewnętrznego jego cząsteczek, który określa podatność na ich poruszanie względem siebie. Lepkość oleju nie jest wartością stałą i wpływ na jej wartość mają uwarunkowania termiczne, dlatego mierzona jest zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach.
Klasę SAE, odnoszącą się do pomiaru w niskich temperaturach można rozpoznać po literze W (winter) porzedzanej cyfrą.
Olej wielosezonowy SAE xW-yy to olej który spełnia kryteria wymienione jako właściwości oleju w niskich temperaturach - odpowiadających wybranej klasie SAE xW oraz właściwości przy wysokich temperaturach - odpowiadające wybranej klasie SAE yy.
Klasyfikacja SAE odnosząca się do przekładni nie jest "dalszym ciągiem" klasyfikacji SAE odnoszącej się do olejów silnikowch.